22.06.2026 - 31.08.2026

Wyczekiwany moment stał się już wspomnieniem… zapisując się złotymi literami na kartach historii nowego Hotelu Zator… i zarazem firmy ADAMEX, która jest właścicielem tego obiektu. Oficjalne otwarcie Hotelu Zator, a wraz z nim Restauracji MERCATO oraz Kawiarni Stare Mury, nastąpiło w piątek 19 czerwca 2026 roku w godzinach popołudniowych. Wydarzeniem tym zainaugurowaliśmy Weekend Otwarcia, w ramach którego Goście naszych lokali gastronomicznych, w dniach od 20 do 21 czerwca, otrzymywali do zamówień darmową kawę, pyszny deser lub koktajl.

Zanim nastąpił historyczny moment przecięcia wstęgi przez właścicieli hotelu, ks. proboszcz Jacek Wieczorek dokonał poświęcenia obiektu. W dalszej części spotkania, które miało już miejsce w Restauracji MERCATO, okolicznościowe przemówienia wygłosili gospodarze uroczystości: Adam Kosowski, Wojciech Kosowski oraz Krzysztof Kosowski. Podziękowano wszystkim osobom i podmiotom, dzięki którym inwestycja ta doczekała się realizacji. Następnie dokonano prezentacji zespołu Hotelu Zator. W gronie tym nie mogło zabraknąć szefa kuchni, który pokrótce przedstawił zgromadzonym menu, serwowane tego dnia w lokalu. Zanim jednak na stołach restauracji zaczęły królować smaki wykwintnych potraw, deserów i napojów, głos zabrało jeszcze kilku zaproszonych Gości – wśród nich Burmistrz Zatora Szymon Matyja oraz jego poprzednik, a obecnie Prezes Stowarzyszenia Doliny Karpia Mariusz Makuch. Zwieńczeniem uroczystości był wieczorny pokaz laserów, zaprezentowany na tarasie hotelu.

Oficjalne otwarcie stanowiło preludium do tego, co dopiero miało nastąpić… W sobotę 20 czerwca, punktualnie o godzinie 13:00, drzwi naszego Hotelu Zator zostały szeroko otwarte... witając wszystkich Gości – podobnie jak i drzwi Restauracji MERCATO oraz Kawiarni Stare Mury. W ten sposób rozpoczęliśmy Weekend Otwarcia.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie! To dla nas dopiero początek pięknej historii... Zachęcamy gorąco do kolejnych odwiedzin.

Wszystkich serdecznie zapraszamy… każdego dnia. Jesteśmy dla Was… w centrum miasta – w sercu polskiej stolicy parków rozrywki.